Logo WCSS

Wrocławskie Centrum
Sieciowo-Superkomputerowe

Aktualności

Projekt CyberSec na Kongresie IN.SE.CON

JW - 2 kwietnia 2025
W Poznaniu trwa Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa IN.SE.CON – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, poświęcone bezpieczeństwu cyfrowemu, ochronie danych i nowoczesnym technologiom.
Logo Kongresu INSECON
Wydarzenie, w którym bierze udział prawie 2 tysiące uczestników, ma na celu zwiększenie świadomości w obszarze zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz prezentację najnowszych technologii i dobrych praktyk dotyczących bezpieczeństwa i skutecznego reagowania - zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Konferencję otworzyła prelekcja Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego i Sekretarza Stanu w MON Cezarego Tomczyka, podczas której podkreślono znaczenie współpracy między sektorem publicznym a prywatnym w zakresie ochrony cyberprzestrzeni.

Kongresowi towarzyszą uruchomione na tę okoliczność strefy specjalne:
  • CyberHackLab – warsztaty polegające na rozwiązywaniu zadań, gdzie każde rozwiązanie daje podpowiedź do kolejnego pytania.
  • Cyber Bastion - gra symulacyjna polegająca na budowie skutecznego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego i jego ochronie.
  • Strefa expo, na której przedstawione zostaną innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania wspierające ochronę cyberprzestrzeni.
Podczas wydarzenia prezentowany jest m.in. projekt CyberSec – Krajowe Centrum Bezpiecznej Transformacji Cyfrowej współrealizowany przez WCSS. Przy stoisku konferencyjnym można porozmawiać z kadrą projektu (m.in. z WCSS) i zapoznać się z ofertą zaawansowanych usług cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Druga edycja Kongresu IN.SE.CON jest organizowana w dniach 2-3 kwietnia 2025 roku przez Ministerstwo Obrony Narodowej w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://insecon.pl/.
Zdjęcie przedstawicieli projektu CyberSec przy stanowisku konferencyjnym projektu.
Zdjęcie przedstawicieli projektu CyberSec i osób zainteresowanych ofertą projektu (przy stanowisku konferencyjnym CyberSec).
Prezentacja Ministra Cyfryzacji otwierające Kongres, wokół bardzo licznie zgromadzeni uczestnicy konferencji.
Przedstawiciele projektu CyberSec przy stoisku konferencyjnym projektu.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

8 czerwca 2026

Jak dbać o to, by Twoja firma nie padła ofiarą cyberataku?

Aktualności
25 maja 2026

Noblista prof. Takaaki Kajita w serwerowni WCSS

Aktualności
18 maja 2026

Kwantowy wiek. 100 lat z mechaniką kwantową

Aktualności
13 maja 2026

CyberBezpieczne MŚP - szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm

Aktualności
11 maja 2026

Jesteśmy coraz bliżej bezpiecznej komunikacji kwantowej.

Aktualności
27 kwietnia 2026

Konferencja Użytkowników Komputerów Dużej Mocy

Aktualności
13 kwietnia 2026

Jak uzyskać dostęp do jednej z najszybszych maszyn obliczeniowych na świecie?

Aktualności
7 kwietnia 2026

Gdzie bije cyfrowe serce Politechniki Wrocławskiej i jaka jest przyszłość superobliczeń?

Aktualności
3 kwietnia 2026

Radosnych Świąt!

Aktualności
26 marca 2026

Polski Kongres Klimatyczny

Aktualności
17 marca 2026

Zmiany okresu ważności certyfikatów SSL

Aktualności
13 marca 2026

Webinar Medycyna 4.0: dane, interoperacyjność i Fabryki AI

Aktualności
23 lutego 2026

Korzystanie z komputera kwantowego Odra5

Aktualności
9 lutego 2026

Sztuczna inteligencja w pracach naukowych

Aktualności
26 stycznia 2026

WCSS w raporcie Startup Wroclaw 2025.

Aktualności
14 stycznia 2026

Wrocławskie Dni Modelowania Molekularnego

Aktualności
22 grudnia 2025

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Aktualności
19 grudnia 2025

Umowa na realizację projektu PUCHACZ podpisana

Aktualności
9 grudnia 2025

Zastosowanie wyników ACTRIS w nauce i praktyce

Aktualności
19 listopada 2025

Superkomputer Lem wśród najszybszych maszyn obliczeniowych na świecie

Aktualności