Logo WCSS

Wrocławskie Centrum
Sieciowo-Superkomputerowe

Konwerter CSVW

Narzędziowe wsparcie publikowania danych tabelarycznych w sieci WEB - Konwerter CSVW umożliwia przetwarzanie danych tabelarycznych w formacie CSV do RDF/XML, NTriples, Turtle, JSON-LD z wykorzystaniem koncepcji „Tabular Data and Metadata on the Web”. Tworzy i pobiera metadane opisujące znaczenie poszczególnych kolumn w tabeli.

Standard CSVW określa zasady i mechanizmy publikowania plików CSV wraz z semantycznym opisem zgodnie z wymogami na „5-cio gwiazdkowe dane powiązane”, czyli w sposób pozwalający na semantyczne łączenie danych z innymi zasobami zgodnie z ideą danych powiązanych (ang. Linked Data).

Narzędzie dostępne jest z poziomu przeglądarki tylko dla zalogowanych użytkowników.  Link do usługi: https://csvw.lab.dariah.pl/.

W narzędziu dostępne są funkcjonalności określone w planach taryfowych konfigurowanych dla użytkowników w panelu zarządzania przez administratora.

Pakiet 10 plików CSVW / miesiąc:
 • 10 plików CSV do konwersji,
 • dodawanie adresu URL plików z danymi i metadanymi,
 • wybór trybu konwersji,
 • dowolna liczba zadań edycji metadanych,
 • pobieranie/usuwanie plików metadanych.
Pakiet negocjowalny:
  • Indywidualna konfiguracja limitów i funkcji usługi dla poszczególnych klientów.
  Usługa jest częścią infrastruktury DARIAH-PL, która była rozwijana przez WCSS w ramach projektu Dariah.lab, patrz tutaj.  

  Cennik usługi

  Masz pytania o usługę lub potrzebujesz spersonalizowanej oferty? Napisz do nas i zapytaj o usługę.